Czym się kierować przy wyborze oprawek?

Czasy, w których okulary korekcyjne wzbudzały niechęć i szydercze komentarze już dawno na szczęście minęły. Przy dzisiejszych możliwościach i trendach zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wybrać naprawdę piękne i stylowe oprawki bez większych trudności. Czym jednak powinniśmy się kierować przy wyborze właściwych oprawek? To pytanie z pewnością zadają sobie wszystkie osoby, które stoją przed tak trudnym zadaniem. Na szczęście my przychodzimy z pomocą – udzielimy Ci kilku istotnych wskazówek, które z pewnością pomogą Ci przejść przez ten proces szybko. Dobry salon optyczny może Ci bowiem zaoferować całe mnóstwo gustownych modeli, jak w tym gąszczu wybrać ten najlepszy? Koniecznie czytaj dalej!

Oprawki okularowe – najważniejsze kryteria wyboru

Przy wyborze właściwych oprawek najważniejszym aspektem, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście kształt naszej twarzy. Właściwie dobrane powinny bowiem opierać się na naszych kościach policzkowych, nie mogą z kolei zasłaniać łuków brwiowych. Kolejną rzeczą jest ich umieszczenie na nosie – nie mogą przecież znajdować się zbyt daleko czy zbyt blisko naszych oczu. Niewłaściwa odległość będzie bowiem powodować duży dyskomfort – okulary korekcyjne będą się bowiem zsuwać. Prawidłowo dobrane oprawki okularowe muszą się więc cechować stabilnością i wygodnym osadzeniem na poszczególnych częściach naszej twarzy.

Słów kilka o względach estetycznych…

Te przecież również są niezwykle ważne dla wielu osób podczas wyboru właściwych oprawek okularowych. Salony optyczne z pewnością zachwycą Cię niezwykłym wyborem różnych modeli, kolorów czy wzorów oprawek. Jak wybrać te właściwe? Kwestia koloru jest bardzo prosta – spójrz na swoją cerę i określ rodzaj karnacji. Dla tych jasnych zdecydowanie polecane są oprawki w kolorach współgrających z nią, są to na przykład odcienie chłodne, takie jak czerń, biel czy fiolet. Karnacje z ciemniejszymi tonami znacznie bardziej podbijać będą z kolei oprawki w złocie, beżu bądź odcieniach brązu. Inna kwestia to rzecz jasna materiał, z którego są one wykonane – stawiajmy na te solidne surowce będące gwarancją wytrzymałości na lata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *